Співпраця кінокомпанії Star Media та Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого виходить на новий рівень

Кінокомпанія Star Media спільно з Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого розробили систему преміальних стипендій для студентів.

На конкурсній основі, починаючи з 2 курсу сценарного та режисерського мистецтв, обираються кращі з кращих та щомісяця отримують стипендію від кінокомпанії, проходять практику, стажування, залучаються до роботи над сценарієм, працюють на знімальних майданчиках Star Media. І так уже кілька років поспіль. Також, продюсери періодично проводять майстер-класи, профільні зустрічі зі студентами, відкривають секрети кінокухні, розповідають і демонструють нові тенденції, технології у виробництві.
А відтепер така співпраця вийшла на новий рівень. Продюсера Star Media Галину Храпко запрошено викладати в університет імені Карпенка-Карого дисципліну «Творчі технології телевізійних фільмів та серіалів» на кафедрі «Режисури телебачення». Галина Храпко продюсувала такі успішні фільми та серіали, як "Жереб долі", "Вирок ідеальної пари", "Два полюси любові", "Родинні зв'язки", "У неділю рано зілля копала" та інші.
"Це для мене новий виклик. Бо одна річ, коли ти проводиш майстер класи для студентів 1-4 курсів, коли початківцям будуть цікавими ази кіновиробництва. Але мене запрошено на курс магістрів, де більшість має досвід у написанні сценаріїв, режисуванні та продюсуванні. І тут підхід має бути іншим. Вже після першої лекції мене порадувала спраглість молодих і здібних людей творити, розвивати українське кіно, глибоке розуміння проблем довкола касових зборів українських фільмів, бачення перспектив підтримки державою фільмів та серіалів, усвідомлення необхідності прививати любов та креативні підходи в стимулюванні інтересу нашої аудиторії та світової спільноти до українського контенту" – зауважила Галина Храпко.
Ірен Роздобудько - викладач і керівник курсу Кінодраматургії кафедри екранних мистецтв університету ім. Карпенко-Карого, письменник, сценарист: «Те, що успішний продюсер-практик, котрий реально працює в кіноіндустрії, знає виробництво від «азів» - написання сценарію до випуску фільму на екран і може професійно розповісти про всі нюанси професії викладатиме фах молодим кінематографістам – велика удача для університету. Це дає реальні можливості студентам зрозуміти всі нагальні вимоги кіноіндустрії «з перших рук», а не в «сухій теорії», вичитаної з підручників. Потреба у взаємодії кінокомпаній з талановитою молоддю назрівала давно. Те, що Галина Храпко згодилась на пропозицію кафедри викладати в нашому університеті, є вдалою ідеєю і може принести позитивні результати, як для самих студентів, так і для кінокомпанії. Адже «вирощувати кадри» від самого початку – набагато продуктивніше, ніж шукати і навчати аматорів, котрі, часом, потрапляють до кіноіндустрії не маючи певних знань».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *